Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Wiele par młodych marzy by zorganizować ślub i wesele w plenerze, wśród pięknych okoliczności przyrody. Takie rozwiązanie w Polsce nadal wydaje się mało oczywiste, raczej kojarzy nam się ze sceną z amerykańskiego filmu. Jednak organizacja takiego przyjęcia jest jak najbardziej możliwa, i to nie tyko latem. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę organizując wesele w ogrodzie:

Postaw na profesjonalną organizację

Choć mogłoby się wydawać inaczej, organizacja wesela w ogrodzie jest trudniejsza niż w przypadku tradycyjnej uroczystości w restauracji. Impreza w plenerze wymaga zwrócenia uwagi na wiele dodatkowych kwestii, które nie dotyczą przyjęć odbywających się w pomieszczeniach, inaczej wygląda kwestia rozmieszczenia gości, nagłośnienia czy cateringu. Profesjonalista doradzi też odpowiednie gry i inne atrakcje adekwatne do wesela w ogrodzie.

Pogoda zmienna jest

Największą obawą narzeczonych, decydujących się na ślub i wesele w plenerze jest to, czy pogoda nie pokrzyżuje im planów. Dlatego wybierając miejsce na wesele warto dowiedzieć się czy organizator planuje postawienie specjalnych namiotów, ewentualnie dowiedzieć się czy w przypadku niepogody jest możliwość przeniesienia imprezy do wewnątrz budynku.

Ważny jest komfort gości

Warto też pamiętać o komforcie gości, zwłaszcza jeśli wesele jest planowane do późnych godzin nocnych. W takiej sytuacji dobrze jeśli organizator zapewnia koce lub pledy dla gości, najlepiej w jednolitej kolorystyce pasującej do reszty dekoracji weselnych. Jeśli organizator nie przewiduje takiej opcji można kupić koce z polaru, które w dużych marketach z wyposażeniem z często można kupić za kilka złotych.

Ważne jest też, aby goście byli poinformowanie o takim charakterze wesela z wyprzedzeniem. W zaproszeniu warto zasugerować gościom dobranie odpowiedniego obuwia, ciepłego okrycia czy parasola. Szpilki w takiej sytuacji są zdecydowanie nie wskazane.

Odpowiednia oprawa ślubu

Jeżeli narzeczeni chcą nie tylko wyprawić wesele w ogrodzie, ale i ślub powinni zadbać o odpowiednio wydzielone do tego miejsce. Musi być ołtarz dla duchownego lub stół dla Urzędnika Stanu Cywilnego, odpowiednie krzesła, ewentualnie klęczniki dla Pary Młodej. No i oczywiście odpowiednio dużo miejsca dla zaproszonych gości.

Restauracja czy catering?

Jeżeli wesele odbywa się w ogrodach należących do hotelu czy restauracji problem praktycznie nie istnieje. W przeciwnym wypadku najlepiej postawić na doświadczonych w tego typu sytuacjach catering, no chyba, że ulubiona restauracja narzeczonych też świadczy usługi cateringowe.

Nie może zabraknąć odpowiednich atrakcji

Gry towarzyskie i planszowe, klocki i zabawki dla maluchów oraz konkursy- taka zabawa w plenerze to najlepsza atrakcja dla wszystkich gości. Wesele na powietrzu może też być pretekstem do zorganizowania dodatkowych atrakcji takich jak pokazu fajerwerków.

Jak zorganizować wesele w ogrodzie?
5 (100%) 1 vote