Jak udekorować salon za pomocą zdjęć i obrazów?

We własnym mieszkaniu możemy wszystko urządzić dokładnie tak, jak cobie to wymarzyliśmy. Zaczynamy kompletować meble, dekoracje oraz różne przedmioty codziennego użytku. Czasem jednak łapiemy się na tym, że nasze wnętrze co prawda wygląda jak z czasopisma wnętrzarskiego – ale brakuje mu duszy i czegoś, co będzie po prostu tylko nasze. Dlatego też doskonałym pomysłem jest udekorowanie chociażby pokoju dziennego – miejsca, gdzie zazwyczaj spędza się najwięcej czasu – poprzez różnego rodzaju zdjęcia i obrazy.

Zdjęcia i inne ważne pamiątki

Tak jak ze wszystkim – także i w kwestii spersonalizowanych dodatków warto jest zachować umiar, ale i jednocześnie na pewno nie warto całkowicie z nich rezygnować. Nawet jeśli nasze wnętrze jest utrzymane w stylu minimalistycznym – kilka fotografii lub też obraz na płótnie mu nie zaszkodzi, a raczej sprawi, że będzie to oryginalne i interesujące miejsce. A ponieważ urządzanie salonu to także dekorowanie, już na samym początku warto pomyśleć o tym, gdzie umieścić takie właśnie fotografie i jakie zdjęcia wybrać. Mogą to być zarówno zdjęcia nasze oraz bliskich nam osób, ale i zdjęcia przez nas wykonane, które przedstawiają naturę, krajobraz lub też ważne dla nas miejsca. W ten sposób możemy też pochwalić się naszą umiejętnością wykonywania zdjęć.

Zdjęcia wiszące na ścianie

Jeśli chodzi o dekoracje wnętrz salon, najczęściej chcemy, aby znalazły się one na jednej ze ścian, gdyż puste, niczym nieozdobione ściany sprawiają, że wnętrze traci na przytulności. Ciekawym pomysłem jest wywołanie zdjęć i oprawienie je w ramki w różnych kolorach oraz formatach. W taki sposób można stworzyć ciekawy kolaż, który jednocześnie będzie się prezentował bardzo elegancko. Urządzenie salonu będzie dla nas tym łatwiejsze im więcej kreatywnych pomysłów zaczerpniemy z zewnątrz – taką ciekawą koncepcją jest też wydruk fotografii na płótnie na przykład w formie trzech płócien w podobnym formacie. Taki tryptyk spokojnie będzie mógł zagospodarować większą część ściany za kanapą lub też nad kominkiem. Oczywiście, alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam jednego, dużego płótna.

Wybierając fotografie, które będą miały znaleźć się w naszym pokoju dziennym możemy też kierować się ich kolorystyką, a więc tym, jakie barwy na nich dominują. W ten sposób można idealnie dopasować ich kolorystykę do pozostałych dodatków, które się w tym pomieszczeniu znajdą. A jeśli już koniecznie zależy nam na minimalizmie – możemy też zachować go w formie kolorów i zdecydować się na zdjęcia czarno – białe.

Jak udekorować salon za pomocą zdjęć i obrazów?
Oceń wpis