Jakie rośliny warto hodować na tarasie?

Przydomowy ogródek to miejsce, w którym możesz się zrelaksować, odpocząć, urządzić przyjęcie i przyjąć znajomych. Warto zadbać o to, by królowała w nim zieleń oraz kwiaty. Nie każdy gatunek roślin sprawdzi się w ogrodzie dobrze, a część z nich może wymagać dużo uwagi, aby były piękne. Jeśli zastanawiasz się, jakie rośliny do ogrodu przydomowego będą najlepszym wyborem – czytaj dalej. Znajdziesz tu inspiracje do ogrodu i propozycje roślin, które doskonale sprawdzą się w każdym zakątku.

Idealny ogród jest nie tylko piękny i funkcjonalnie urządzony, ale ma również wiele zalet, które płynąć mogą z posiadania określonych gatunków roślin. Wiele z nich może ładnie wyglądać, a także pozytywne wpływać na zdrowie czy leczyć drobne dolegliwości. Warto więc postawić na rośliny lecznicze – doskonale sprawdzi się lawenda lekarska, z której można przygotować napar leczący dolegliwości układu trawiennego. Warto również posadzić czarna aronię – przetwory z jej owoców wpływają korzystnie na układ oddechowy oraz obniżają ciśnienie.

Jakie kwiaty sadzimy w ogrodzie?

Ogród powinien być również ukwiecony. Projektując ogród, warto zwrócić uwagę na hortensję i jej odmiany bukietową oraz krzewiastą. Jest to roślina efektowna, a jednocześnie łatwa w uprawie. Dobrze również posadzić w ogrodzie kwiaty wabiące motyle, dzięki temu zapewnimy sobie baśniowy wręcz klimat. W roli wabika doskonale sprawdzają się astry oraz jeżówka purpurowa.
Najpiękniejsze ogrody przydomowe to te, w których niezależnie od pory roku tętni życie. W polskich ogrodach często można spotkać ostróżkę trwałą, która prezentuje się świetnie w grupie jako część żywopłotu lub punkt dekoracyjny ogrodzenia. Warto pomyśleć również o posadzeniu aksamitek, które, poza ładnym wyglądem, odstraszają pasożyty. W ogrodzie doskonale sprawdzą się także wrzosy, które na jesieni zachwycą pięknymi kolorami i nie są trudne w uprawie.

Krzewy i drzewa w ogrodzie

Poza kwiatami, warto zadbać także o zieleń. Doskonale sprawdzą się tu jałowce i tuje, a te ostatnie nadają się do stworzenia żywopłotu i oddzielenia się od wzroku sąsiadów.

Jakie rośliny warto hodować na tarasie?
5 (100%) 1 vote